Kumbağ Yol Tarifi

Tekirdağ Kumbağ Ulaşımı oldukça basit ve kolaydır. İlk olarak İstanbul’dan Kumbağ’a yol mesafesi 145 KM olup yaklaşık olarak 1 saat 40 dk sürmektedir.

İstanbul’dan geldiğinizi varsayacak olursak, İstanbul istikametinden Eski yol olan D100 otobanından geçip; Avcılar, Büyük Çekmece, Kumburgaz, Selimpaşa, Silivri ve Kınalı’dan sonra Sultanköy’e varıcaksınız Sultanköy’ü geçtikden sonra Marmara Ereğlisi derken Tekirdağ İstikametine devam edip Tekirdağ şehir çıkışında Kumbağ tarafına dönün ve 14 KM sonra Kumbağ’a ulaşın Eğer TEM otoyolunun E-80 otobanından gelmeyi düşünürseniz Mahmutbey tarafından giriş yapıp Kınalı Tekirdağ çıkışından D-100 otoban yolu aynı şekilde devam edilir.

İzmir – Çanakkale istikametinden gelecekseniz eğer Tekirdağ Çanakkale arası 160 km olup, Çanakkale istikametinden E84 karayolu izlenerek Tekirdağ girişine geldiğinizde Kumbağ yönünü takip ediniz.

Kumbağ Tekirdağ’a 14 KM uzaklıkta olup Tekirdağ’dan her 5 dakika da bir mavi minibüsler Kumbağ’a doğru sefer yapmaktadır. Ulaşım oldukça rahat ve sorunsuzdur.